1. oddíl Lvíčata

O nás

1. oddíl světlušek a vlčat LvíčataLvíčata je jedním z oddílů Střediska Šípů Praha, které je součástí dětské organizace Junák - Český skaut, z.s.

Náš oddíl sdružuje děti obou pohlaví ve věku zhruba od 7 do 11 let. V jeho čele stojí několik zkušených vedoucích s odpovídající kvalifikací, kterou Junák vyžaduje pro práci s dětmi. Náplní našeho programu jsou schůzky, víkendové výpravy, na kterých se vydáváme za přírodou a dobrodružstvím, a hlavně pak letní tábor, který je vyvrcholením celoroční činnosti. Součástí našeho programu jsou hry a aktivity zaměřené především na rozvoj osobnosti, spolupráce v kolektivu a získání samostatnosti.

Táborový oheň Schůzky se konají jednou týdně (viz Kontakt). Na výpravy jezdíme jednou měsíčně, obvykle na celý víkend, případně vyrážíme na jednodenní výlety. Kromě výprav se několikrát do roka konají zvláštní jednodenní akce, jako např. maškarní bál či akademie našeho střediska, na které všechny oddíly předvádějí scénky, které s dětmi nacvičily. Tábor probíhá obvykle během července na našem tábořišti ve Šluknově v délce trvání 14 dní.

Více informací o skautingu a našem středisku naleznete na stránkách našeho střediska či na oficiálních stránkách naší organizace, s případnými dotazy se na nás neváhejte obrátit!

Můžete si též stáhnout přihlášku či informace pro nováčky.