1. oddíl Lvíčata

Archiv akcí

Rok 2016/2017

Výprava pro děti a rodiče Jihočeští páni (12.-14.5.2017)

Pozvánka ke stažení zde.

Indiánské vítání jara (7.-9.4.2017)

Fotky z výpravy jsou k nahlédnutí v naší fotogalerii.

Výprava se Švestkama (3.-4.3.2017)

Fotky z výpravy naleznete v naší fotogalerii.

Šípfest 2017 (19.2.2017)

Pozvánka na výpravu

Zimní přechod Brd (28.1.2017)

Fotky z přechodu Brd najdete v naší fotogalerii.

Seznam výprav Lvíčat na jaro 2017

Termíny akcí na jaro 2017

Vánoční výprava (16.-18.12.2016)

Fotky z vánoční výpravy naleznete v naší fotogalerii.

Středisková výprava (25.-27.11.2016)

Fotky ze střediskové výpravy naleznete v naší fotogalerii.

Drakiáda (23.10.2016)

Fotky z drakiády naleznete v naší fotogalerii.

Výprava za strojem času (1.-2.10.2016)

Fotky z výpravy naleznete v naší nové fotogalerii.

Seznam výprav Lvíčat na podzim 2016

Termíny akcí na podzim 2016

Tábor 2016

Tábor 2016 se nesl v duchu etapové hry Asterix a Obelix.

Výpravy - jaro 2016

Putovní výprava(11.-12.6. 2016)

Výprava byla zrušena.

Výprava s rodiči "Rychlé šípy" (20. - 22. 5. 2016)

Výprava s rodiči na Červený Hrádek u Sedlčan.

Fotky ve fotogalerii.

Obvodní setkání a ZVaS (22. - 24. 4. 2016)

Obvodní setkání a závod vlčat a světlušek v Měsíčním údolí.

Fotky ve fotogalerii.

Apokalypsa (18. - 20. 3. 2016)

Výprava do Malíkovic spolu s ostatními oddíly z naší klubovny.

Fotky ve fotogalerii.

Výlet do okolí Prahy a divadlo (6. a 7. 2. 2016)

V sobotu jsme vyrazili na výlet k lomu Amerika a v neděli jsme byli v divadle na představení Anežka chce tančit.

Fotky ve fotogalerii.

Zimní přechod Brd (23. 1. 2016)

Výprava byla zrušena.

Výpravy - podzim 2015

Vánoční výprava (18. - 20. 12. 2015)

Slavnostní večeře V prosinci se každoročně koná "nejlepší výprava v roce". Letos jsme se vydali na základnu Dědov u Teplic nad Metují. Samozřejmě jsme vyráběli ozdoby pro zvířátka, které jsme pak rozvěsili v lese, ozdoby na stromeček, ale hlavně jsme měli vánoční večeři a potom spoustu dárků! Jediné, co k úplně idylce chybělo, byl sníh.

Na fotky z vánoční výpravy se můžete podívat v naší fotogalerii.

Výprava na přání (6. - 8. 11. 2015)

Oběd pod hradem V listopadu jsme vyrazili o krásném teplém víkendu do Bechyně. Program výpravy byl na přání všech účastníků. Hráli jsme oblíbené hry, jedli oblíbená jídla, také se uskutečnila oddílová talentová show.

Co jsme viděli a co jsme dělali můžete vidět i vy - v naší fotogalerii.

Střediskový výjezd (16. - 18. 10. 2015)

Velká společná hra V říjnu se každoročně koná střediskový výjezd, výprava, na které se potkávají všechny oddíly našeho střediska. Letos se konala ve Strakonicích a víkendem nás provázela hra na motivy počítačové hry Minecraft.

Fotky ze střediskového výjezdu najdete v naší fotogalerii.

Výprava do kraje Josefa Lady (12. - 13. 9. 2015)

Osvěžení v Sázavě Na první výpravu jsme vyrazili o prvním víkendu v novém školním roce k Sázavě, do kraje Josefa Lady. Putovali jsme přes Hrusice a zříceninu Hláska, typickou dominantu Ladových obrazů, do Zlenic. Zde jsme přespali, zchladili se v Sázavě a druhý den pokračovali do Hvězdonic.

Fotky z akce jsou v naší fotogalerii.

Tábor 2015

Večerní nástup Robin Hood. To byla hlavní postava desátého tábora Lvíčat. A kromě něj 20 účastníků a řada vedoucích. Prožili jsme společně příběh zbojníků z lesa Sherwoodu a jejich úhlavního nepřítele, šerifa z Nottinghamu, který usiloval o královskou korunu. A především nezapomenutelné dva týdny ve Šluknově, naučili jsme se leccos nového, podívali se na puťáku do námi zatím neprobádané části Českého Švýcarska, hned sedm Lvíčat složilo slavnostní slib vlčat nebo světlušek a šest účastníků náš oddíl opustilo, aby od září rozšířili řady skautů a skautek oddílu Camelot.

Jubilejní oddílový tábor je za námi, zbyly nám po něm krásné vzpomínky, ale také fotky a video!

Výpravy - jaro 2015

Putovní výprava na Kokořínsko (13. - 14. 6. 2015)

Na skále V červnu každoročně vyrážíme na putovní výpravu, obvykle pod převis, a nejinak tomu bylo i letos. V sobotu jsme z Mšena vyrazili asi na 10 km dlouhou cestu přes pokličky a skalní rokle, deštivý večer a večer a noc jsme strávili ve společnosti několika trempů v "kempu" pod velkým skalním převisem. V neděli jsme se vydali na cestu zpět do Mšena mimo jiné přes skalní hrad Nedamy. Pot a špínu dvou parných dní jsme pak spláchli na koupališti v Mšeně.

Co jsme viděli a zažili můžete vidět rovněž - v naší fotogalerii.

Výprava s rodiči do Šluknova (15. - 17. 5. 2015)

Práce v lese za boudou V květnu se uskutečnila výprava s rodiči, tentokrát ovšem ve zcela jiném duchu, než v minulých letech. Hlavním programem totiž byl úklid a příprava našeho tábořiště ve Šluknově po nedávném vykácení lesa v těsné blízkosti. Rozestavěli jsme novou stálou latrínu, uklidili louku a les, postavili nové mostky, zasadili stromky a obnovili rozježděná koryta potůčků. Všem účastníkům moc děkujeme za pomoc!

Jak jsme pracovali a na výsledky práce se můžete podívat naší fotogalerii.

Obvodní setkání (24. - 26. 4. 2015)

Představení Lvíčat V dubnu jsme se zúčastnili na obvodního setkání skautů z Prahy 10 v Měsíčním údolí u Vlašimi. Byl pro nás společně s ostatními účastníky připraven zajímavý program a rovněž to byla letošní první výprava, na které jsme spali pod stany.

Fotky z akce najdete v naší fotogalerii.

Výlet a středisková besídka (28. a 29. 3. 2015)

Představení Lvíčat V březnu jsme vyrazili na výlet do Prokopského údolí a druhý den se uskutečnila po dvou letech besídka našeho střediska, na níž jsme rovněž vystoupili se svým představením "Česká umělecká scéna jede do Japonska".

Ve fotogalerii je pár fotek, v přípravě je i video z našeho vystoupení...

Duch, který neměl klid (20. - 22. 2. 2015)

Hrajeme lakros V únoru jsme vyrazili na výpravu do Jaroměře, hlavním úkolem bylo odhalit tajemství ducha, který dlouhá léta strašil v Josefovské pevnosti. Zahráli jsme si řadu her, podívali se do historické pevnosti, vyrobili si vlastní peněženku z krabice od mléka...

Na fotky z výpravy se můžete podívat v naší fotogalerii.

Zimní přechod Brd (24. 1. 2015)

Slavnostní večeře V lednu jsme se opět zúčastnili každoročního Zimního přechodu Brd, tentokráte již 46. ročníku tradiční skautské akce. Hezky jsme se prošli v alespoň trochu zimní krajině, vyměnili svoje kartičky s ostatními účastníky z nejrůznějších koutů republiky a večer se příjemně unavení vrátili domů.

Na několik fotek se můžete podívat do naší fotogalerie.

Výpravy - podzim 2014

Vánoční výprava (12. - 14. 12. 2014)

Slavnostní večeře V prosinci se uskutečnila "nejlepší z výprav", Vánoční výprava, na které jsme si užili oddílovou atmosféru Vánoc. Jediné, co nám už druhý rok po sobě chybělo, byl sníh, abychom si užili zimních radovánek - koulování a bobování. I tak jsme si ale výpravu užili, pochutnali si na slavnostní večeři a odvezli si domů spoustu krásných dárků!

Jak to na výpravě vypadalo, na to se můžete podívat do naší fotogalerie.

Výprava do Třeskoprsk (7. - 9. 11. 2014)

Pouštění draka Na listopadovou výpravu jsme se vydali do Doks neboli Třeskoprsk, bydliště slavého komixového Čtyřlístku. Zavítali jsme do muzea Čtyřlístku a také jsme vyráběli po šestkách draky! Každá šestka si postavila krásného draka, jedinou vadou na kráse bylo, že vůbec nefoukalo, takže draci spíš poskakovali po zemi, než aby se vznášeli ve vzduchu... Výpravu jsme si i tak užili!

Fotky z této výpravy jsou v naší fotogalerii.

Věštba kruté zimy... (17. - 19. 10. 2014)

Dopolední hra V říjnu se již tradičně koná střediskový výjezd, společná výprava všech oddílů našeho střediska. Letos jsme jeli do Chraštic, kde jsme byli ubytovaní na tamní škole, a celý víkend jsme se jako pravěcí lovci v znovusjednoceném kmeni od Šípové řeky snažili nashromáždit dostatek zásob na nadcházející velice krutou zimu. Tlupa, která nashromáždila zásob nejvíce, navíc měla privilegium dosadit svého zástupce jako náčelníka nově spojeného kmene.

Na fotky se můžete podívat naší fotogalerii. Časem se možná objeví další i v galeriích ostatních oddílů.

Výprava na Malou Skálu (20. - 21. 9. 2014)

Svačina na vyhlídce O posledním letním víkendu jsme se vydali i s několika nováčky na naši první výpravu v novém skautském roce, do Českého ráje na Malou Skálu. V sobotu po příjezdu a rozbití tábora v kempu na ostrově uprosřed řeky Jizery jsme vyrazili na výlet na vrch Sokol a do skal v okolí, večer jsme si na ohni opekli buřty a zazpívali si. V neděli jsme se podívali na hrad Vranov - Pantehon tyčící se skoro přímo nad kempem.

Jak to všechno vypadalo můžete vidět na fotkách v naší fotogalerii.

Tábor 2014

Lvíčata v nových oddílových trikách V roce 2014 se tábor nesl v duchu příběhu Nangijaly na motivy knihy Bratři Lví Srdce. Po prvním seznámení s novou zemí vypadalo vše idylicky, ale netrvalo dlouho, než se ukázalo, že vše není tak krásné, jak se zdá. Nangijalu a především Šípkové údolí terorizoval Tengil za pomoci příšerné Katly, proti čemuž bylo třeba začít něco podnikat... Nakonec se Jonatánovi s Karlem za pomoci všech ostatních podařilo Tengila porazit a Šípkové i Třešňové údolí tak zachránit... Kromě toho jsme si zahráli řadu her, vyrazili na výlet do Českého Švýcarska a také se rozloučili hned s devíti členy našeho oddílu.

Na to, jak tábor probíhal a co všechno (a nejen to) jsme dělali, se můžete podívat v naší fotogalerii.

Výpravy - jaro 2014

Putovní výprava na Bezděz a okolí (14. - 15. 6. 2014)

Ráno pod převisem Na poslední výpravu v tomto skautském roce, která je již tradičně putovní, jsme se vydali do okolí Doks. Po neplánovaně komplikované cestě vlaky a autobusy jsme vystoupili v Oknech, odkud jsme zamířili na hrad Bezděz. Na kopec jsme se vyškrábali a mohli jsme tak absolvovat prohlídku. Z Bezdězu jsme už vyrazili směrem k našemu převisu, kde jsme si večer opekli buřty a přenocovali. Druhý den jsme si zahráli hru v lese, vykoupali se na koupališti a pak už pomalu vyrazili domů.

V galerii naleznete fotky z této pro mnohé poslední výpravy v našem oddíle.

Pražské kolo Závodu světlušek a vlčat (7. 6. 2014)

Nástup před vyhlášením Vzhledem k postupu všech tří družin z obvodního kola Závodu vlčat a světlušek jsme se celý oddíl v sobotu 7.6. zúčastnili krajského kola v Ďáblickém háji v Praze. Nevedli jsme si vůbec špatně, žlutá šestka skončila na 7. místě (ze 17), zelená na 6. a modrá dokonce na 3. bronzovém stupni! Děkujeme závodníkům za reprezentaci nejen našeho oddílu, ale celého okresu Praha 10.

Fotky ze závodu jsou v naší fotogalerii.

Skautské století - výprava s rodiči (30. 5. - 1. 6. 2014)

Tábořiště Suté břehy Sedmá výprava s rodiči se uskutečnila v rekreačním areálu Suté břehy a víkendem nás provázela etapová hra ze Skautské století. Seznámili jsme se s historií skautingu, vyzkoušeli jsme si táborové dovednosti na prvním táboře v roce 1912, doručovali dopisy v roce 1918, účastnili se skautského odboje v roce 1944, v roce 1955 pak vyrazili tajně na Ivančenu a konečně v roce 1989 budovali skautské oddíly po posledním (a pevně doufáme definitivním) obnovení skautingu.

Fotky z výpravy, kde se můžete podívat, jak to všechno probíhalo, najdete naší fotogalerii.

Obvodní setkání a ZVaS (25. - 27. 4. 2014)

Vítězná šestka Po roce jsme se opět vydali na společnou akci všech skautů z Prahy 10, jejímž hlavním programem bylo letos základní kolo Závodu vlčat a světlušek. Z našeho oddílu jeli téměř všichni, a tak jsme mohli do závodu postavit všechny tři šestky Několikaměsíční příprava se projevila, protože naše šestky obsadily první tři místa a dosáhly tak historického úspěchu!

Fotky z této historické události najdete naší fotogalerii.

Tajemství ježka v kleci (14. - 16. 3. 2014)

Sobotní rozcvička V březnu jsme se již téměř tradičně vydali na výpravu společně se skautkami a skauty z oddílu Camelot. Jeli jsme do Čáslavi, kde se měl ukrývat tajuplný hlavolam ježek v kleci, tak jsme se rozhodli, že se ho pokusíme získat. Bylo to náročné, ale nakonec se podařilo.

Fotky z akce naleznete v naší fotogalerii.

Únorový výlet a divadlo (15. a 16. 2. 2014)

Lezení po kamenech V únoru jsme o víkendu 15. - 16. nejprve v sobotu vyrazili na výlet na Zbořený Kostelec, v neděli jsme si rozšířili kulturní obzory na interaktivním představení ve Stavovském divadle.

Na fotky se můžete podívat v naší fotogalerii.

45. zimní přechod Brd (25. 1. 2014)

Hra po cestě První výpravou v novém roce byla tradiční skautská akce zimní přechod Brd, který se letos uskutečnil již po pětačtyřicáté. Prošli jsme se mrazivým dnem, trochu se sklouzli na slabé sněhové pokrývce, zahráli si pár her a vyměnili hodně pamětních kartiček s ostatními skauty.

Na fotky z výletu se můžete podívat v naší fotogalerii.

Výpravy - podzim 2013

Vánoční výprava (13. - 15. 12. 2013)

Slavnostní večeře Tradiční Vánoční výprava byla tentokráte bohužel bez sněhu, takže jsme si nemohli užít zimní radovánky, nicméně vánoční atmosféru ano. Zdobili jsme stromeček, pouštěli lodičky, vyráběli přáníčka... a především každý z nás po slavnostní večeři pod stromečkem nalezl spousty dárků.

Fotky z poslední akce roku 2013 můžete zhlédnout v naší fotogalerii.

Podzimní výprava na přání (8. - 10. 11. 2013)

Na Řípu V listopadu se konala výprava na přání do Rodunice nad Labem, program byl z velké části dle toho, co děti chtěly. Hráli jsme tedy oblíbené hry, ale také jsme se vydali na pověstnou horu Říp, která je z Roudnice kousek, prošli se podzimní přírodou, na základně jsme pak vyráběli růže z podzimního listí a vlastní puzzle a mnoho dalšího.

Na fotky se můžete podívat v naší fotogalerii.

Expedice Aconcagua 2013 (11. - 13. 10. 2013)

Vrcholové vlajky V říjnu jsme se zúčastnili střediskového výjezdu, který jsme jako vedoucí Lvíčat pořádali. Cílem celého výletu bylo zdolat vrchol nejvyšší hory Ameriky Aconcagua. Za tímto účelem jsme z členů všech oddílů vytvořili osm expedic pojmenovaných po známých českých horolezcích, které se snažily na vrchol dostat nejrychleji. Nebylo to vůbec jednoduché, nakonec však všechny expedice stanuly na vrcholu!

Jak to celé probíhalo se můžete podívat v naší fotogalerii, nebo také v galerii Medvíďat a Mravenců.

Výprava do Sluneční zátoky (14. - 15. 9. 2013)

Na stupních vítězů po frizbee Na první výpravu v novém roce jsme vyrazili ve skromném počtu, ale i tak s novými tvářemi, do Sluneční zátoky, místa, kde se konaly tábory Foglarova oddílu a které bylo inspirací pro známé Foglarovy knihy. Počasí nám ještě celkem přálo, ve stanech jsme nezmrzli a nezmokli jsme, zahráli jsme si několik her, vyrazili na výlet podél Sázavy a především lovili bobříky!

O tom, jak to vypadalo, si můžete udělat obrázek prostřednictvím fotek v naší fotogalerii.

Tábor 2013

Mušketýři Táborem 2013 nás provázeli Athos, Porthos, Aramis, tři mušketýři, spolu s D'Artagnanem a také prohnaným kardinálem Richelieu. Jako mušektýři jsme museli vynaložit spoustu sil, abychom zachránili slávu a čest Francie a zabránili kardinálovi v sesazení krále. Mimo to jsme vyrazili na putovní výlet na Jedlovou, zahráli si mnoho her a vyzkoušeli nejrůznější táborové aktivity. Samozřejmě jsme také museli v noci tábor hlídat, podílet se na službě v kuchyni a bohužel na konci se taktéž rozloučit z některými z nás, kteří přecházejí do oddílu Cameot.

Komentované fotky z tábora zachycující jeho průběh a atmosféru najdete v naší fotogalerii.

Výpravy - jaro 2013

Výprava na Tisícový kámen (8. - 9. 6. 2013)

Pod převisem Na poslední výpravu v roce vyrážíme již téměř pravidelně do přírody pod převis a ani tentokrát tomu nebylo jinak, ani povodně nás nezastavily. Letos jsme se vydali do severozápadního cípu Kokořínska, ze Zakšína jsme šli přes pískovcové skály včetně skalního úvaru Čáp až pod velký převis Tisícový kámen, kde jsme strávili večer u ohně a přespali. Druhý den jsme pak příjemnou procházkou mj. přes skalní útvar Husa došli do Blíževedel, odkud jsme se vrátili domů.

O tom, jak jsme si užili tuto poslední výpravu se specifickou atmosférou, si můžete udělat představu prostřednictvím fotek.

Obvodní setkání skautů z Prahy 10 (3. - 5. 5. 2013)

Lvíčata na nástupu Po několika letech jsme se opět zúčastnili tradičního setkání skautů a skautek z Prahy 10. Celým víkendem nás provázel motiv partyzánského odboje za druhé světové války, který byl stěžejní především pro program oddílů skautů, ale i my jsme se zapojili a stavěli jsme bunkry, přenášeli zprávy spojencům...

Jak to na obvodním setkání vypadalo, kolik nás tam bylo atd. se můžete podívat v naší fotogalerii.

Výprava s rodiči "Trosečníci" (19. - 21. 4. 2013)

Zachraňování zásob z lodi Letošní výprava s rodiči se konala na základně Posekanec poblíž Litomyšle a provázela nás etapová hra na trosečníky ztroskonané na osamělém ostrově. Museli jsme se ohánět, abychom přežili, a vynaložit velké usilí, abychom se dokázali zachránit, což se nám nakonec, samozřejmě s velkou porcí štěstí, podařilo!

Na fotky z letošní výpravy s rodiči se můžete podívat ve fotogalerii Lvíčat. Děkujeme za poskytnuté fotky, z nichž některé jsme též ve fotogalerii uveřejnili, rodině Krejčových.
Dále se můžete podívat na video s pokřiky všech skupinek ze zakončení výpravy na našem Youtube kanále.

Ve stínu pyramid (22. - 24. 3. 2013)

Plot nás nezastavíV březnu jsme vyrazili na výpravu společně s 1. oddílem skautů a skautek Camelot. Odcestovali jsme na expedici do Egypta, abychom pátrali po zmizelé expedici profesora McSimpsona, a objasnili, co bylo jejím účelem. Nakonec se nám po mnoha útrapách podařilo získat heslo pro vstup do hrobky s pokladem, kde nás však nemile překvapily oživlé mumie...

Na fotky z výpravy se můžete podívat v naší fotogalerii.

Středisková akademie 2013 (10. 3. 2013)

Vystoupení Lvíčat Opět po roce se konala středisková akademie, která je přehlídkou vystoupení jednotlivých oddílů střediska, i když letos se zúčastnil pouze náš oddíl a oddíl skautů a skautek Camelot. Lvíčata předvedla dvě scénky - "Legendu o sv. Jiří" a "To máme mládež". Věříme, že se scénky líbily a že příště budeme mít na co navazovat!

Dramatickou scénku se zpěvy "Legenda o sv. Jiří" si můžete připomenout na na našem Youtube kanále.

Lednové akce (26. a 27. 1. 2013)

Přechod Brd V lednu jsme vyrazili na 44. zimní přechod Brd, skautskou akci s mnohaletou historií, na níž se setkávají skauti především z Prahy a okolí a na památku si vyměňují kartičky. Na výletě jsme se prošli zasněženou zimní krajinou Brd a pořádně vymrzli, teploty spadly hluboko pod bod mrazu, ale všichni jsme přežili a na památku si také odnesli mnoho vyměněných kartiček.
V neděli jsme zavítali do divadla na dětské představení "Pat a Mat jedou na dovolenou".

Fotky ze sobotního přechodu Brd naleznete ve fotogalerii.

Výpravy - podzim 2012

Vánoční výprava (14. - 16. 12. 2012)

Slavnostní večeře Poslední akcí v roce je vždy vánoční výprava, po táboře nejvyznamnější akce z celého skautského kalendáře. Před samotnými Vánoci jsme si užili víkend v Jilemnici, s trochou rozmáčeného sněhu, s vánočním stromečkem, atmosférou, večeří a spoustou dárků!

Na fotky z vánoční výpravy se můžete podívat v naší fotogalerii.

Cesta do Fantazie (23. - 25. 11. 2012)

Na vrchu Radobýl Na podzimní listopadové výpravě do Litoměřic nás čekalo velké dobrodružství v podobě zahájení celoroční hry na motivy Nekonečného příběhu, seznámili jsme se s postavami z říše Fantazie, ale také s velkou hrozbou, všepohlcující Nicotou... Čeká nás ještě mnoho úkolů, abychom Fantazii zachránili.

Na fotky z výpravy včetně výletu na vrch Radobýl se můžete podívat v naší fotogalerii.

Středisková výprava (12. - 14. 10. 2012)

Hra se skauty Druhou výpravou v roce bylo tradiční každoroční střediskové setkání, které se tentokráte konalo na základně v Čimelicích. Na této výpravě jsme si zahráli hry sami i s ostatními oddíly, prošli se po okolí, ale také jsme si udělali představu, které všechny oddíly, děti a vedoucí vůbec do našeho střediska patří. Díky tomu se mnoho z nás potkalo se svými sourozenci z jiných oddílů.

Můžete se podívat na naše fotky, nebo také fotky Camelotu, nebo na fotky Medvíďat, případně fotky Osmdesátky.

Výprava na Český Šternberk (15. - 16. 9. 2012)

Hry v kempu Na první výpravu jsme se vydali pod stan do Ratají nad Sázavou, užili jsme si asi poslední pěkný víkend letošního léte, vydali se na výlet na hrad Český Šternberk, uvařili si večeři na ohni, zahráli si různé hry a v neposlední řadě jsme se seznámili s novými tvářemi našeho oddílu.

Na fotky z akce se můžete podívat v naší fotogalerii.

Tábor 2012

Tábor 2012 V roce 2012 jsme se vydali na dlouhou cestu společně s Hobitem Bilbem tam a zase zpátky, zažili jsme mnoho všedních starostí, ale především nevšedních dobrodružství, která nás na dlouhé a vyčerpávající cestě potkala. Samozřejmě jsme si zahráli mnoho dalších her, vyzkoušeli několik výtvarných činností, vydali se na nepříliš šťastný výlet do Hřenska a přilehlých soutěsek, ale především jsme strávili 14 dní v přírodě, v podsadových stanech, v perfektní partě všech Lvíčat!

Nyní si můžete připomenout, jak tábor probíhal, prostřednictvím našich fotek. Zároveň se můžete podívat na video z noční etapy.

Výpravy - jaro 2012

Červnová výprava pod převis (9. - 10.6. 2012)

Večerní oheň po převisem Jako už v červnu tradičně jsme i letos vyrazili až v sobotu s tím. Prošli jsme si Kokořínsko, ze Mšena jsme vyrazili přes známé skalní pokličky až do údolí kdesi severně od Kokořína, kde jsme úspěšně nalezli obrovský skalní převis, nebo spíše jeskyni, kde jsme na noc složili hlavy. Na ohni jsme si udělali večeři, přímo v přírodě se pěkne vyspali a druhý den jsme se vrátili přes skalní hrad Nedamy zpět do Mšena.

Na fotky z akce se můžete podívat v naší fotogalerii.

Výprava s rodiči s Čtyřlístkem až na kraj světa (11. - 13.5. 2012)

Společná fotka I letos jsme uspořádali výpravu s rodičí, na kterou jsme se tentokráte vydali na Lipno, na skautskou základnu v Kovářově. Společně s proslulým Čtyřlístkem jsme se vydali na cestu kolem světa, kde nás čekalo několik nástrah a dobrodružství, i přes nepříznivé počasí jsme si zahráli různé hry a večer poseděli u ohně a na závěř se podívali do lipenské vodní elektrárny.
Snad se všem výprava líbila a příště se opět setkáme!

Fotky z akce naleznete v naší fotogalerii, autory některých z nich jsou Tomáš Krejčí a Tomáš Langer, kterým tímto děkujeme za poskytnutí.

Dubnová výprava na přání (20. - 22.4. 2012)

Hra buldoci a konzervy Po více než dvou letech jsme nechali program výpravy především na dětech a jejich přáních. Na skautské základně v Plzni u Seneckého rybníka jsme si zahráli oblíbené hry, k večeři měli požadované buchtičky se šodó,v neděli jsme vypustili rozcvičku... Zkrátka jsme dělali především to, co děti chtěly. Jen ten bazén nám bohužel nakonec nevyšel...

Na fotky z akce se můžete podívat v naší fotogalerii.

Výprava s Camelotem za tajemstvím (30.3. - 1.4. 2012)

Nácvik vystoupení V Krucemburku se v poslední době začal objevovat záhadný noční tvor, kterého se všichni místní bojí. Nemohli jsme si tedy nechat ujít příležitost a společně s oddílem skautů a skautek Camelot jsme se na ono místo rozhodli vydat a pokusit se záhadě přijít na kloub! Naši detektivové se hned první večer se záhadným tvorem setkali a hned druhý den začali zjišťovat další informace a zajišťovat stopy...

Na to, jak pátrání probíhalo a dopadlo a co všechno jsme přitom zažili, se můžete podívat v naší fotogalerii.

Středisková akademie a kulturně-sportovní neděle (10. a 11. 3. 2012)

Nácvik vystoupení V sobotu 10.3. se konala po delší odmlce středisková akademie, přehlídka scének a vystoupení oddílů našeho střediska. Ani my jsme nezaháleli a připravili si scénku "Dobroudružství v džungli", na kterou jsme tvrdě trénovali několik předcházejících schůzek i v sobotu před samotným vystoupením. Všichni herci pak na pódiu podali excelentní výkon a dostalo se jim zaslouženého potlesku!

V neděli jsme se společně vydali do Národního technického muzea, kde jsme mohli především obdvivovat historický vývoj dopravní techniky, hlavní sbírku muzea. Poté jsme si v ještě protáhli těla v tělocvičně vedle klubovny, bohužel nám zbylo méně času, tak jsme si stihli zahrát alespoň florbal.

Ve fotogalerii se můžete podívat na pár fotek z akademie a nedělního sportování a rovněž je k dispozici kompletní videozáznam našeho vystoupení na našem Youtube kanále, spolu se záznamem vystoupení vedení osmdesátky s písní "Skautský život".

Zimní ekovýprava do Máchova kraje (24. - 26. 2. 2012)

Boj o vlajky Na první výpravu v novém roce jsme se vydali do Bělé pod Bezdězem. Hlavním tématem víkendu byla ekologie a šetrný přístup k životnímu prostředí. Zahráli jsme si několik "ekologických her", podívali se do strašidelného domu, prošli se po Bělé a okolí a mnoho dalšího.

V naší fotogalerii se můžete podívat na fotky, které jsme o víkendu pořídili.

Výpravy - podzim 2011

Vánoční výprava (16. - 18. 12. 2011)

Zdobení stromečku pro zvířátka Na vánoční výpravu, po táboře nejvýznamnější akci v roce, jsme se letos vydali na skautskou základnu v Desné v Jizerských horách. Užili jsme si sníh, které se nám v Praze nedostalo, společně slavnostně povečeřeli a pod stromečkem pak nalezli spoustu dárků! I tentokrát se nám výprava vydařila a naladila nás na správnou vlnu před blížícími se Vánocemi.

Fotky z výpravy naleznete v naší fotogalerii.

Dvacet tisíc mil pod mořem (25. - 27. 11. 2011)

Přívoz přes Vltavu Po roce, avšak tentokráte netradičně až v listopadu, se uskutečnil střediskový výjezd, na níž jsme se spolu s dalšími členy oddílů našeho střediska vydali na dlouhou plavbu pod mořem. Plavba se nakonec vydařila, zahráli jsme si spoustu her a v neposlední řadě si také uvědomili, že tu nejsme jako skauti sami.

Naše fotky, které však začínají v sobotu večer, si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Dále si můžete též prohlédnout fotky Amica, které Vás provedou celým víkendem.

Caesar hledá nástupce (21. - 23. 10. 2011)

Přívoz přes Vltavu Na druhou výpravu jsme se vydali do nedalekých Roztok. V již prochladlém podzimním počasí jsme se nechali na výletě dvakrát převést lodí přes Vltavu, zahráli si různé hry a v neposlední řadě jsme zahájili celoroční etapovou hru, v níž nás, coby Římany, čeká nepochybně mnoho dobrodružství...

Fotky z akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

První podzimní výprava (23. - 25. 9. 2011)

Příprava ohně První podzimní víkend jsme se vydali na úvodní výpravu nové sezony, na základnu vrchlabských skautů poblíž Pecky. Počasí nám přálo, bylo krásně slunečno a teplo, což jsme ocenili při výletu na hrad Pecka, různých hrách, ale také při večerním posezení u ohně.

Jak to všechno probíhalo ilustrují fotky v naší fotogalerii.

Tábor 2011

Tábor 2011Tábor je za námi a s ním i celý skautský rok 2010/11. Na táboře se nám podařilo především objet svět za 80 dní, ale kromě toho jsme si zahráli mnoho her na louce i v lese, vyzkoušeli mnoho táborových činností, vydali se na výlet na horu Klíč a hrad Sloup, několik z nás též složilo slib a také mnoho z nás na táboře opustilo náš oddíl, aby rozšířili řady oddílu skautů a skautek Camelot.

Podívat se, jak náš tábor vypadal, můžete prostřednictvím fotek v naší fotogalerii.

Výpravy - jaro 2011

Výprava do kraje Josefa Lady (4. - 5. 6. 2011)

Přivoz Na poslední akci před táborem jsme si sbalili batohy a i s nimi putovali krajem Josefa lady. Nejprve jsme navštívili pamatník slavného umělce v Hrusicích, před utábořením jsme se nechali přeplavit přes Sázavu, večer jsme se vykoupali v řece, v ohni si udělali večeři. Ráno jsme se opět vykoupali, sbalili stany a vydali se směrem do Hvězdonic. Po cestě jsme si vařili oběd na lihových vařičích a před cestou domů se naposled vykoupali v Sázavě. Počasí nám skutečně přálo, i když v sobotu večer nám lehce zahrozila bouřka.

Jak jsme si výpravu užili se můžete přesvědčit z fotek ve fotogalerii.

Výprava do Českého ráje (13. - 15. 5. 2011)

Na vyhlídce V květnu jsme se vydali na výpravu do Turnova. V sobotu jsme si vyšli do Českého ráje, podívali jsme na Hrubou skálu, do hruboskalského skalního města a nakonec na hrad Valdštejn. Na základně tamních skautů jsme si večer opékali buřty na ohni, hráli nejrůznější hry...

Fotky z výpravy si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Výprava s rodiči a s Asterixem a Obelixem (15. - 17. 4. 2011)

Všichni společně Po roce se opět uskutečnila výprava s rodiči, společná pro oddíly Lvíčat a Medvíďat na skautské základně v Hostinném v Podkrkonoší. Plnili jsme spolu s Asterixem a Obelixem úkoly v rámci celovíkenové hry, hráli klasické oddílové hry, podívali se do pevnosti Boyard, zatancovali si...

Na fotky z akce se můžete podívat v naší fotogalerii.

Loučení se zimou (18. - 20. 3. 2011)

Základna v Sezimově Ústí Ačkoli jsme o víkendu na přelomu zimy a jara plánovali na výpravě v Sezimově Ústí přivítat jaro, odcházející zima nám o sobě dala možná naposled vědět a jarního počasí jsme si moc neužili. To však nic nezměnilo na tom, že jsme si na výpravu užili. Hráli jsme hry vevnitř, venku, karetní, šli jsme na výlet, kde viděli hrad zpoza palisády a překonávali rozbahněnou dálnici...

Ostatně se můžete podívat sami, co všechno jsme zažili. Stačí se podívat na fotky.

Závod o jižní pól (18. - 20. 2. 2011)

Vítězná expedice V únoru jsme vyrazili na náročnou expedici, spolu s oddílem skautů a skautek Camelot, po stopách prvního pokořitele jižního pólu Roalda Amundsena. Naše expedice začala na základně Žumberk na Chrudimsku, kde čtyři výpravy zahájily souboj o to, která po sto letech opět stane na jižním pólu jako první...

Jak to nakonec dopadlo zaznamenali naši fotodokumentaristé, výsledek můžete vidět v naší fotogalerii.

Výpravy - podzim 2010

Vánoční výprava (17. - 19. 12. 2010)

Slavnostní večeře Poslední víkend před vánočními svátky jsme se jako každoročně vydali na vánoční výpravu, která je vždy jedinečná právě díky atmosféře blížících se Vánoc. Vyrazili jsme do Jizerských hor, na skautskou základnu Modrá hvězda na úbočí Malého Špičáku u Tanvaldu. Příroda nás tentokrát zásobila opravdu velkým množstvím sněhu, cesta na základnu byla tedy dost náročná, avšak pobyt v zasněžené přírodě na samotě byl okouzlující. Užili jsme si sněhových radovánek, před slavnostní "štědrovečerní" večeři zpívali koledy a posléze pod stromečkem všichni nalezli spoustu dárků a nejen to.

Užili jsme toho opravdu hodně, jak se můžete přesvědčit z pořízených fotkek z výpravy.

Dole v dole (13. - 14. 11. 2010)

Dýňoví strašáci Listopadovou dvoudenní výpravu jsme zahájili výletem do Posázaví, prozkoumali jsme starou zlatokopeckou štolu poblíž Jílového a prošli se za krásně teplého počasí pestrobarevnou podzimní krajinou. Večer v klubovně, kde jsme přespávali, jsme si vyráběli strašáka z dýní a hráli různé hry, proběhlo rovněž slavnostní jmenování šestníků a podšestníků všech šestek. V neděli jsme nafotili dlouho připravovaný fotoromán, přinesli jsme si potřebné rekvizity, naši to správné místo pro focení a dali se do práce, jejíž výsledek budou moci zhodnotit čtenáři střediskového časopisu Luk. Ve druhé části dne jsme vyráběli draky, využili jsme přitom nedokončené draky vyráběné na schůzkách již před dvěma lety. Konečně tak došli využití a nakonec se ozdobení vznesli do vzduchu.

Co všechno jsme zažili na výletě a druhý den u klubovny můžete vidět na fotkách z výpravy.

Detektivní střediskový výjezd (22. - 24. 10. 2010)

Odlévání stopy Každoročně na podzim vyráží celé středisko Šípů na společnou výpravu. Letos jsme jeli na skautskou základnu do Rokycan, kde jsme řešili případ krádeže obrazu z výstavní síně. Společnými silami se nám podařilo zajistit dostatek stop a nakonec dostihnout a usvědčit pachatele! Mimo to jsme se také např. prošli po okolí, navštívili hvězdárnu, kde jsme pozorovali planetu Jupiter a Měsíc. nebo si zahráli několik her s jinými oddíly.

Jak se nám akce vydařila se můžete přezvědčit z našich fotek, případně se můžete podívat také na fotky Veverky či fotky Boxera.

Archeologická expedice "Po stopách zkamenělin" (17. - 19. 9. 2010)

Základna v Plaňanech Na první letošní výpravu jsme vyrazili na základnu poblíž Plaňan u Kolína - do romantického dřevěného srubu v údolí Výrovky bez přítomnosti elektřiny i vody. Hlavním cílem bylo uvedení celoroční hry, jejímž motivem budou archeologické výzkumy po celém světě. Hledali jsme tedy v blízkém lomu pozůstatky pravěku, což se nám nakonec také povedlo, i když jsme nacházeli převážně "pouze" krásné ukázky nerostů. Kromě toho jsme si v příjemném slunečném počasí babího léta zahráli spoustu her a večer si opekli buřty u táboráku.

Fotky z výpravy naleznete v naší fotogalerii.

Tábor 2010

Tábor 2010 Po roce jsme se na tábor opět vypravili na naše tradiční tábořiště ve Šluknově. Celým táborem nás provázela etapová hra s motivem dobrodružství divokého západu. Kromě toho jsme vyzkoušeli množství nejrůznějších táborových her a aktivit, neminuly nás noční hlídky, vydali jsme se na putovní výlet do Českého Švýcarska, koupali se v rybnících i na koupalištích, několikrát jsme téměř zmírali vedrem a jen výjimečně jsme naopak museli obléci pláštěnky.

Komentované fotky z tábora, zachycující významnou část aktivit, které jsme na táboře dělali, naleznete v naší fotogalerii.

Výpravy - jaro 2010

Červnová výprava pod převis (5. - 6. 6. 2010)

Pod převisem V červnu jsme se vydali po delší době na dvoudenní putovní výpravu, přičemž noc jsme strávili přímo v přírodě pod skalním převisem v pískovcových skalách v okolí Doks. Počasí nám skutečně přálo, takže jsme za krásného slunečného dne doputovali až na romantický hrad Bezděz. Po jeho prohlídce jsme k večeru dorazili až k převisu, kde jsme si uvařili a opekli večeři. V neděli jsme v lese strávili celé dopoledne hraním her a dalšími činnostmi a byla jen škoda, že jsme již brzo museli nasednout na vlak zpět domů...

Fotky ukazující naše putování naleznete v naší fotogalerii.

KOkořínské Obvodní Setkání (7. - 9. 5. 2010)

Vyhlašování výsledků závodu Tradiční květnové setkání skautů z Prahy 10 proběhlo tentokráte na Kokořínsku a mělo hned dva hlavní motivy: závod vlčat a světlušek dle Malého prince, který se uskutečnil v sobotu, a připomenutí 65. výročí konce 2. světové války, které doprovázela výstavka dobových předmětů a velká nedělní hra na motivy osvobození Československa spojeneckými vojsky.

Obrázek o tom, jak akce probíhala, si můžete udělat z našich fotek, a nebo také z fotek Hrošíka, kde naleznete mj. i fotky ze sobotního pouštění lampiónků a společné fotky.

Pirátská výprava s rodiči (16. - 18. 4. 2010)

Posezení u ohně V dubnu se uskutečnila již třetí výprava s rodiči Lvíčat, tentokráte jsme vyrazili až na jaře do probouzejícího se Českého středohoří. Víkend se nesl ve znamení honby za pokladem Černého korzára. Pouť to byla náročná, ale nakonec úspěšná! Zkusili jsme si ale i další činnosti a hry.

Fotky z akce naleznete ve fotogalerii modré a zelené šestky.

Expedice do Skalistých hor (19. - 21. 3. 2010)

U Vřídla O víkendu na přelomu zimy a jara jsme se vydali do Karlových Varů, abychom si v rámci expedice vyzkoušeli a procvičili nejrůznější dovednosti využitelné nejen na blížícím se závodě světlušek a vlčat, ale také v každodenním životě. Expedice nakonec nebyla úspěšná, vrchol se nám vzhledem k nepřízni osudu dobýt nepodařilo, což je u podobných expedic celkem běžné. Nicméně jsme se podívali na hrad Loket a do centra Karlových Varů, a to také není k zahození...

Fotky z výpravy si můžete prohlédnout ve fotogalerii modré a zelené šestky.

Zimní přechod Brd a sportovní den (6. a 7. 2. 2010)

Let na bobech Na začátku února se každoročně koná zimní přechod Brd, setkání skautů z Prahy a okolí, jehož tradice sahá až do roku 1969. Tentokrát jsme zažili opravdu zimní výlet, jelikož zněhu bylo na Brdech poměrně hodně, což nám umožnilo si kromě tradičního vyměňování pamětních kartiček také zahrát pořádnou koulovačku. V neděli jsme pak v zimních radovánkách pokračovali na Hameráku a blízkém kopci s bruslemi a boby, na závěr jsme si zahráli např. florbal a zacvičili v tělocvičně.

Fotky z obou akcí si můžete prohlédnout ve fotogalerii modré a zelené šestky.

Výpravy - podzim 2009

Vánoční výprava (18.12. - 20.12. 2009)

Pouštění lodiček Poslední akcí před Vánoci je každoročně vánoční výprava. Letos jsme vyrazili za třeskutého mrazu do Doks. Vyrobili jsme si spoustu věcí, ozdobili jsme si stromeček, snědli slavnostní večeři, rozdali dárky, ale také jsme si zabobovali a zkoulovali se prvním letošním sněhem. Zkrátka Vánoce v zimě, jak mají být...

Nasát vánoční atmosféru výpravy můžete prostřednictvím fotek v naší fotogalerii.

Vánoční výprava bílé šestky (12.12. 2009)

Zdobení stromečku pro zvířátkaPřed Vánoci jsme se vydali na jednodenní vánoční výpravu, prošli jsme se zimní přírodou, zahráli si pár her a v neposlední řadě ozdobili stromeček pro zvířátka.

Fotky z výpravy naleznete ve fotogalerii bílé šestky.

Výprava na přání (27.11. - 29.11. 2009)

V bazénu Na konci listopadu jsme se vydali na další výpravu. Tato byla ovšem zvláštní tím, že téměř všechen program byl na přání účastníků. Nedělali jsme tedy nic, co nikdo nechce, ale hráli jsme nejoblíbenější hry, šli na výlet, kde jsme stavěli domečky, na závěr se vyřádili v plzeňském bazénu a nejen to!

Obrázek o tom, jak víkend probíhal, si můžete udělat díky fotkám ve fotogalerii modré a zelené šestky.

Střediskový výjezd (28.10. - 1.11. 2009)

U Berounky Na konci října se konal, stejně jako v předcházejících letech, střediskový výjezd, kterého se účastní všechny oddíly z našeho střediska. Navštívili jsme národní muzeum, strávili několik dní v krásném rekreačním zařízení uprostřed podzimního lesa, zahráli si rozsáhlou hru na antické téma, podívali se do okolí, prohlédli si důlní štolu v bývalém lomu v Chrustenicích, kde jsme se svezli i důlním vláčkem a ještě mnoho dalšího se nám přihodilo...

Naše fotky naleznete ve fotogalerii modré a zelené šestky, určitě si ale prohlédněte i fotky Boxera a rovněž fotky Žáby.

Podzimní výprava bílé šestky na hrad Zlenice (17.10. 2009)

U domečku pro skřítkyV říjnu jsme se vydali na jednodenní výpravu na hrad Zlenice. Po cestě jsme si zahráli spoustu her, prohlédli si hrad, postavili domeček pro lesní skřítky...

Fotky z výpravy naleznete ve fotogalerii bílé šestky.

Tajuplný ostrov (9. - 11.10. 2009)

Pod přístřeškem Letošní první výprava do Vrchotových Janovic se nesla v duchu nové celoroční etapové hry. Po ztroskotání letadla jsme se všichni ocitli na neznámém místě, museli jsme si nejprve opatřit něco k jídlu, prozkoumat okolí, postavit si přístřešek a nakonec zjistit, že místo, na kterém se nacházíme, je pustým ostrovem...

Fotky z akce naleznete ve fotogalerii modré a zelené šestky.

Tábor "Kámen mudrců" 2009

Boj s trollem Vyvrcholením celoroční činnosti byl, jako každý rok, čtrnáctidenní tábor na našem tradičním tábořišti ve Šluknově. Tábor se nesl v duchu etapové hry na motivy Harryho Pottera, vyzkoušeli jsme si mnoho dalších táborových činností, vydali se na dvoudenní putovní výlet... Více o průběhu tábora napoví fotky, nejlépe s komentářem některého z účastníků.

Fotky z tábora modré a zelené šestky se nacházejí především v příslušné fotogalerii.

Fotky z týdenního tábora bílé šestky naleznete především v ve fotogalerii bílé šestky.

Další fotky můžete nalézt rovněž mezi fotkami Veverky (první víkend a zahájení etapové hry modré a zelené šestky) a také fotkami Fleka (famfrpál, zahájení etapové hry bílé šestky, lukostřelba) ze Šluknova.

Výpravy - jaro 2009

Červnová výprava (20. - 21.6. 2009)

U večerního ohně V červnu jsme se vydali nakonec na společnou dvoudenní výpravu do kempu v Ratajích nad Sázavou. Počasí nám v rámci možností přálo, prohlédli jsme si hrad Český Šternberk, naučili se kartní hru Bang!, zazpívali u ohýnku, pohlédli na Sázavu z vyhlídky...

Fotky z akce naleznete ve fotogalerii bílé šestky.

Obvodní setkání (22. - 24.5. 2009)

Na cestě za pokladem V květnu jsme se, jako každý rok, zúčastnili obvodního setkání skautů z Prahy 10, tentokrát s názvem "10 úkolů pro Fénixe". Hlavní částí programu byl experimentální závod vlčat a světlušek v duchu příběhu knihy Hobit. Děti si na cestě za porážkou draka a pokladem vyzkoušely něco ze svých schopností a dovedností a také si zahrály různé hry.

Fotky z akce naleznete ve fotogalerii a rovněž si můžete prohlédnout Boxerovy fotky, které dokumentují celou akci a na některých se náš oddíl také objevuje.

K pramenům řeky Zambezi (18. - 19.4. 2009)

Překonávání překážky na Zambezi V dubnu jsme se společně celý oddíl vydali na první letošní vícedenní výpravu na základnu Veletov u Kolína. Objevovali jsme neznámá místa na mapě Afriky, vyráběli záložku do knihy, vyřezávali lodičku z kůry, opékali buřty a zpívali u táboráku...

Fotografie z výpravy naleznete ve fotogalerii modré a zelené šestky.

Jarní posázavská stezka bílé šestky (21.3. 2009)

Pauza na cestě V březnu jsme absolvovali jednodenní výlet posázavskou stezkou. Jarního počasí jsme si sice moc neužili, ale výlet se jinak povedl a domů jsme se vrátili osvěženi procházkou v pěkném prostředí.

Na náš výlet se můžete podívat do naší fotogalerie.

Závěť kapitána Morgana - M & Z šestka (20. - 22.3. 2009)

Nalezení indicie V březnu jsme se vydali do Ronova nad Doubravou za tajemnou závětí kapitána Morgana, o které hovořila pověst o tomtéž slavném mořeplavci. Kapitán prý někde ukryl poklad a v závěti měl být popsán způsob, jak ho nalézt. Snad zázrakem se nám podařilo závěť plovoucí v láhvi v řece nalézt, sehnat indicie pro určení hesla k otevření pokladu a v poslední řadě nalézt samotný poklad!

Jak k tomu došlo, na to se podívejte do naší fotogalerie.

Přechod Brd a středisková akademie (7. a 8.2. 2009)

Přechod Brd V únoru nás opět čekali dvě samostatné akce během jednoho víkendu. V sobotu jsme se zúčastnili tradiční skautské akce "Přechod Brd" na trase Mníšek pod Brdy - Kytínská louka - Řevnice, která se pravidelně koná již od roku 1969, a které se účastní mnoho oddílů z celé republiky a účastníci si vyměňují svoje osobní památeční kartičky. Jak akce probíhala, to se částečně dozvíte z fotek ve fotogalerii.
Středisková akademie V neděli se uskutečnila neméně tradiční akademie našeho střediska, na které vystoupily jednotlivé oddíly se svými scénkami. Náš oddíl přispěl k programu celkem třemi vystoupeními. Podívat se na ně můžete na fotkách a videonahrávkách ve fotogalerii.

Lednový přírodně-kulturní víkend (24. a 25.1. 2009)

Leden na ledě V lednu se jsme se rozhodli uspořádat dvě oddělené akce během jednoho víkendu. A tak jsme v sobotu vyrazili na procházku do Divoké Šárky. Díky cestám a schodům pokrytým ledem, náročnému výstupu a sestupu na horu a dalším příhodám nebylo o akci a zábavu nouzi. Jen jsme byli na konci dne pěkně špinaví a promáčení...
V neděli jsme se trochu zkulturnili a vydali se do Divadla Spejbla a Hurvínka na představení "Hurvínkova cesta do Tramtárie". Hurvínek se ve svém snu opravdu podíval do oné podivné krajiny, kde zažil velké dobrodružství a přinesl princezně modré z nebe.

Fotky z Divoké Šárky (a pár snímků z divadla) najdete ve fotogalerii.

Výpravy - podzim 2008

Vánoční výprava bílé šestky (13.12. 2008)

Zdobení stromečku zvířátkům V sobotu těsně před Vánoci jsme se vydali na jednodenní výlet, ozdobili zvířátkům stromeček a obdarovali zvířátka dobrotami a zahráli si hry na sněhu!

Fotky z výpravy jsou ve fotogalerii bílé šestky.

Vánoční výprava M & Z šestky (12. - 14.12. 2008)

Po večeři Opět po roce nadchází čas vánoční a my jsme si ho navodili na Vánoční výpravě. Užili jsme si sníh, vyrobili ozdobičky z jídla a ozdobili jimi stromeček zvířátkům, také si ozdobili vlastní stromeček, snědli slavnostní večeři, dostali spoustu dárků... Prostě si vychutnali skautskou vánoční atmosféru. Teď už se všichni tešíme na ty druhé Vánoce!

Fotky z výpravy jsou ve fotogalerii modré a zelené šestky.

Maškarní bál (29.11.2008)

Opička ŽofkaBěhem posledního listopadového víkendu se konal již třetí ročník maškarního bálu pro světlušky a vlčata z Prahy 10, který pořádá naše středisko. Letos se nesl v duchu večerníčků, k vidění tak byla spousta večerníčkových postav. Kromě reje masek jsme si vyzkoušeli i nějaké rukodělky, zazpívali si a zatancovali a vůbec se vyřádili.

Fotky z akce naleznete v naší fotogalerii, dále si můžete prohlédnout fotky Veverky a fotky Žáby.

Úžasná výprava s rodiči (21.-23.11.2008)

Úžasňákovi O jednom zasněženém víkendu na konci listopadu se uskutečnila již druhá výprava s rodiči na základně Seleška na severu Čech. Celou akcí provázela rodina Úžasňákových, jimž při jejich dobrodružstvích pomáhali všichni zúčastnění. Kromě toho jsme si užili prvního letošního sněhu (i v negativním slova smyslu, řidičům radost neudělal), vyrobili si zdobený hrniček či zvířátko z oblázků, zahráli si hry,Závěrečná koulovačka které obvykle hrajeme i na schůzkách, zakusili obtížnost rozhodnutí, komu jedinému podal lék na AIDS, došlo i na večerní deskové hry a zpívaní s kytarou. V neposlední řadě jsme se mohli navzájem lépe poznat.

Více svědectví z akce podají fotky ve fotogalerii.

Říjnová výprava bílé šestky na Blaník (18.10. 2008)

Blaničtí rytíři První naší letošní výpravou byl říjnový výlet na Blaník. Čekal nás výstup na rozhlednu, na níž jsme byli odměněni nádherným výhledem. Dále jsme putovali z Blaníku do Vlašimi, přičemž nám cestu zpestřovaly drobné hříčky na místní naučné stezce - vyzkoušeli jsme si přiřazování brouku a jejich larev, ptáku a jejich potravy, zahráli si na velký dřevěný xylofon... Na konci stezky nás pak čekalo muzeum hornin. Před Vlašimí jsme potom během jedné z mnoha přestávek svedli souboj v kloboucích, obě družstva byla velmi vyrovnaná, ale lepší nakonec zvítězilo. A potom už jenom závěrečná cesta vlakem domů, abychom mohli všem vyprávět, jak jsme si užili překrásný podzimní den.

Fotky naleznete ve fotogalerii bílé šestky.

Středisková výprava M & Z šestky "Araburské království" (25.-28.10. 2008)

Na vyhlídce nad jezírkem Od soboty do úterka na konci října se konal tradiční výjezd všech oddílů střediska. Tentokráte jsme jeli do Broumovského výběžku, podívali jsme se do Aršpašských skal, zachránili Araburské království, vyřádili se na diskotéce, viděli alespoň kousek medvěda a nejen to.

Fotky naleznete jednak v naší fotogalerii, díla dalších autorů, na kterých jsou také naše tváře a občas zaznamenány i situace, které jsme my nevyfotili, pak na stránkách Žáby a ve Veverčině fotogalerii.

Zářijová výprava "První epizoda" (19. - 21.9. 2008)

U bývalého lomu První výprava do Heřmanova Městce je za námi, stejně tak první epizoda celoroční etapové hry na námořníky objevující nezmapovaná tajuplná místa. Na lodi jsme se vypravili na blízké ostrovy, navštívili maják (rozhlednu) Barborka, uvařili si oběd na ohni, přijali mezi sebou nově příchozí...

Více se dozvíte z fotek v naší nové fotogalerii.

Tábor Kocourkov 2008

Kocourkovská radnice Celý náš skautský rok jsme završili akcí největší - táborem. Ocitli jsme se ve městě Kocourkově a spolu se starostou a radními města jsme prožívali spoustu patálií i úspěchů při snaze co nejvíce zvelebit a proslavit naše město.

Můžete si prohlédnout fotky z tábora starších i i z tábora mladších.

Výpravy - jaro 2008

Předtáborové expedice (21.-22.6.2008)

Na vyhlídcePředtáborové expedice se bohužel nakonec neuskutečnily obě, starší Lvíčata přišla jen tři, takže jsme byli nuceni výpravu zrušit. Avšak mladší na výlet vyrazili, prošli se krásnou přírodou Českého ráje a nasáli něco z atmosféry nadcházejícího tábora.

Můžete se podívat na fotky z výletu.

Středisková grilovací party (12.6.2008)

GrilováníDruhý ročník grilovací party máme za sebou, doufáme, že se Vám líbila a že jste si pochutnali a příští rok se opět zúčastníte.

Fotky z party lze nalézt ve Štaflíkově a také Žábině fotogalerii.

Květnové výpravy (16.-18.5.2008)

Na nástupu Starší Lvíčata reprezentovala náš oddíl na víkendovém obvodním srazu, přičemž se zúčastnila Závodu vlčat a světlušek. Naše sedmičlenná hlídka nakonec obsadila 7. místo ze 14 startujících, což je vzhledem k malým zkušenostem většiny členů velice pěkné umístění!

V naší fotogalerii je tentokrát opravdu pár fotek, spousty dalších (kde se ovšem nevyskytujeme příliš my, nicméně lze z nich nasát atmosféru akce) se nachází ve fotogalerii vůdce obvodu Rumpála - první a druhá část.

Pauza Mladší Lvíčata absolvovala v sobotu výlet v Posázaví, z Kamenného Přívozu do Luk pod Medníkem, po cestě navštívila štolu sv. Josefa, kde se dříve těžilo zlato, zahrála si několik her a také pohladila kozy v ohradníku.

Fotky jsou konečně na webu.

Dubnové výpravy Lvíčat do Doks (18./19.-20.4.2008)

Bezděz Všechna Lvíčata se v dubnu vydala na stejné místo, do Doks. Starší, kteří přijeli již v pátek, měli na programu výlet na hrad Bezděz, ovšem moc nám nepřálo počasí, i když můžeme být rádi, že jsme nezmokli.

V galerii si můžete prohlédnout pár fotek.

Putování po stopách praotce Čecha (14.-16.3.2008)

Kotě nad zemí Devět starších Lvíčat vyrazilo na víkend do Roudnice nad Labem. Vydali jsme se na Říp, jako kdysi dávno vojvoda Čech se svými lidmi, zahráli si spoustu her, vyrobili klíčenky a krásné kraslice a výpravu si vůbec náramně užili!

Spousta fotek z výpravy je ve fotogalerii.

Výlet a návštěva zbraslavské zoo (15.3.2008)

Na výletě Týden po akademii se konaly výpravy Lvíčat. Mladší vyrazili na výlet do Zbraslavi a okolí, přičemž neopomenuli zajít do malé zoologické zahrady. Pár zvířátek se nám ukázalo.

Několik momentek lze zhlédnout v galerii.

Středisková akademie (8.3.2008)

Karkulka a vlk Začátkem března se uskutečnila tradiční středisková akademie, na níž vystoupily jednotlivé oddíly střediska se svými scénkami. I Lvíčata přispěla svým kouskem do pestré směsice scének, dokonce jsme měli tu čest vystoupit jako první. Vystoupení se nám velice vydařilo.

Spoustu fotek nafotila Žába a umístila je na své stránky, výběr z těchto fotek pak je i v naší galerii.

Únorová výprava do Tábora (15.-16.2.2008)

Tábor Výprava do tábora měla nakonec trochu jiný průběh, než všichni čekali - zúčastnila se pouze 3 starší Lvíčata, ke kterým se v sobotu přidalo 11 mladších, a proto jsme se všichni společně vrátili už v sobotu večer. Přes velkou zimu, která v sobotu panovala, jsme se prošli po Táboře a blízkém okolí, zahráli několik her a výlet završili návštěvou cukrárny! Jen ty katakomby nám zbyly na příště...

V galerii najdete několik fotek.

Jednodenní lednová procházka (26.1.2008)

Náš oběd V první měsíci nového roku jsme si vyrazili na procházku podél Berounky, nakonec všichni společně, jelikož mladší Lvíčata dorazila pouze dvě. Počasí nám celkem přálo, i když nás trochu trápil silný vítr, ale ani ten nám nakonec nezabránil si uvařit guláš na ohni a úspěšně zdolat stanovenou trasu.

Pár fotek je ke shlédnutí ve fotogalerii.

Výpravy - podzim 2007

Vánoční výprava (14.-16.12.07)

Slavnostní večeře Poslední víkend před Vánoci proběhla tradiční vánoční výprava v podhůří Krkonoš. Měli jsme vánoční stromeček, slavnostní večeři a spoustu dárků! Chybělo nám jenom trochu víc sněhu, abychom si mohli užít zimních radovánek.

Fotky můžete vidět ve fotogalerii.

Výprava s rodiči "Erythrus Denitas" (23.-25.11.07)

Děti pod dohledem doktorů Na konci listopadu se uskutečnila výprava s rodiči. Nakonec se zúčastnilo 8 rodin. Celý víkend byl v duchu objevování léku na zákeřnou chorobu Erythrus Denitas, která postihla všechny děti, a rodiče ve spolupráci s doktory měli dva dny na nalezení léku. Nakonec se látku podařilo objevit a děti tak byly zachráněny!

Střílení z lukůDoufáme, že se všem akce alespoň trochu líbila a odnesou si nějaké pěkné vzpomínky. Všem rodičům i dětím moc děkujeme za jejich účast a nasazení!

Fotografie z akce se nacházejí ve fotogalerii.

Maškarní bál (10.11.07)

V sobotu 10. listopadu se v hostivařské sokolovně konal již druhý ročník maškarního bálu pro světlušky a vlčata. Rej masek Zúčastnila se ho vlčata a světlušky z celé Prahy 10, proto jsme samozřejmě nemohli chybět ani my. Děti v krásných a originálních maskách si vyzkoušely různá středověká řemesla, tančily s králem a královnou, soutěžily o nejhezčí masku, zpívaly písničky... Už se těšíme na další ročník!

Fotografie z akce naleznete na Žabích stránkách.

Střediskový výjezd "Dune" (24.-28.10.07)

Na konci října, o podzimních prázdninách, vyrazily všechny oddíly našeho střediska na tradiční Střediskový výjezd, který tentokráte probíhal v rekreačním areálu Svatý Štěpán poblíž Mýta na Plzeňsku. Celý víkend se nesl v atmosféře sci-fi díla Dune, jehož původní knižní verze se stala námětem několika filmů a také počítačových her. A nyní také námětem her na této akci.
Výprava byla zajímavá, počasí nám celkem přálo, přestože sluníčko jsme mockrát neviděli, zato jsme viděli dinousaury, vyřádili se v aquaparku, zahráli si různé hry a snad všichni si tuto akci užili.

Výroba katapultu Společná fotka před odjezdem

Fotky z akce naleznete v naší fotogalerii a dále také na Žabích stránkách.
Dále si můžete v lepší kvalitě stáhnout společné fotky.

Putovní výprava za záhadou skalních obrů
(21.-23.9.07)

Na Máchově vyhlídce pod Kokořínem První výprava nového skautského roku nás zavedla do krásného kraje v okolí hradu Kokořína. Abychom odhalili záhadu skalních obrů, museli jsme strávit dvě noci pod převisy uprostřed skal, prolézt ohromující doliny, podívat se na hrad Kokořín a nakonec i vidět samotné skalní obry, jejichž záhadu jsme objasňovali.

Fotografie z puťáku naleznete v naší fotogalerii.